Read Creating a New Civilization by Alvin Toffler Free Online


Ebook Creating a New Civilization by Alvin Toffler read! Book Title: Creating a New Civilization
The author of the book: Alvin Toffler
Edition: Titles Distributed by Macmillan Australia
Format files: PDF
The size of the: 22.34 MB
City - Country: No data
Loaded: 2825 times
Reader ratings: 3.1
Date of issue: March 1st 1995
ISBN: 1570362238
ISBN 13: 9781570362231
Language: English

Read full description of the books:درست همانطور که جان‌شتاین‌بک در کتاب خوشه‌های خشم از تقابل دو موج از تمدن انسانی، یعنی نخبگان کشاورزی جنوب آمریکا با نخبگان صنعتی شمال آمریکا که به محو کامل موج اولی‌ها منجر شد سخن گفت، تافلرها در این کتاب از رویایی تمدن موج دوم صنعتی با تمدن موج سوم اطلاعات و انفورماتیک سخن میگویند‫.

به سوی تمدن آینده یک کتاب تخریب‌گر و انقلابی است و از فروپاشی کامل ساختار قدرت سنتی و جایگزینی آن با یک 'چیز' جدید صحبت می‌کند‫.

تافلر می‌گوید موج اول تمدن انسانی، جامعه کشاورزی بود که برای هشت هزار سال، موج مسلط بر جامعه جهانی به شمار میرفت. موج دوم همان انقلاب صنعتی بود که سیصد سال دوام آورد و نماد آن کارخانه بود. موج سوم، جامعه اطلاعاتی است. در موج دوم همه چیز توسط موسسات متمرکز، سلسله مراتبی و بوروکراتیک تولید و اداره می‌شود. دولت های متمرکزی بر مردم حکومت میکنند که تلاش می‌کنند تا برای همه چیز قانون بسازند. حتا مدارس و آموزشگاه ها و دانشگاه ها با یک سیستم هرمی و متمرکز اداره میشود و میتوان آن ها را به کارخانه های علمی و فرهنگی تشبیه کرد‫.

تافلر میگوید در موج سوم، با افزایش ارتباطات و حجم اطلاعات، دولت ها و موسسات آموزشی و رسانه های اجتماعی که قادر نباشند خود را با شتاب فزاینده تغییر هماهنگ کنند، مانند دایناسورها در عصر یخبندان دچار فروپاشی میشوند. بر خلاف موج دوم که بر پایه کارگران عضله‌مند کارخانه های دودکش دار یا همان پرولتاریا بنا شده بود موج سوم بر پایه کارگران فکری متخصص که توان اندیشیدن و ابتکار عمل و خلاقیت و البته در صورت لزوم، نقض قوانین را دارند بنا می‌شوند. قدرت به جای تمرکز، در واحد های کوچک تر توزیع میشود. به جای رسانه های جمعی مانند سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی، انبوهی از رسانه‌های تصویری و اطلاعاتی با محتوای انعطاف‌پذیر ایجاد میشوند و به این صورت، موج سوم از هر چیز متمرکزی، تمرکز زدایی میکند‫.

در این موج، حتی شکل حکومت نیز متحول میشود. زیرا در موج سوم، دیگر مفهومی به نام اکثریت وجود ندارد که بتوان بر پایه آن مفهوم افلاطونی دموکراسی را سوار کرد. زیرا دیگر اصلا اکثریت و ائتلاف قابل ایجاد نیست و به جای یک اکثریت غالب، انبوهی از اقلیت ها تشکیل میشود که در موارد بیشمار با هم اختلاف نظر دارند‫.

واکنش حکومت ها به موج سوم چگونه است؟ تافلر میگوید حکومت ها به صورت داوطلبانه هیچ تغییری را نخواهند پذیرفت. برخی حکومت ها در مقابل این موج جبهه گیری میکنند و سعی در کنترل تمام عیار اطلاعات و ارتباطات خواهند داشت که به ظهور شکل پیچیده ای از دیکتاتوری منجر میشود. تافلر میگوید بعضی از حکومت ها در شرق آسیا از موج سوم حمایت میکنند و تبدیل به قدرت های قرن بیست و یکم خواهند شد. اما بهرحال موج سوم دیر یا زود شکل غالب تمدن انسانی خواهد بود‫.

خانواده ها در موج سوم چگونه هستند؟ برخلاف خانواده های متمرکز و هسته‌ای در موج دوم، خانواده های موج سومی طیف گسترده ای از شکل های جدید، مثل همسران رجوع کرده، زوج های بدون فرزند، خانواده های تک نفره، خانواده هایی که در آن همسران، چند بار ازدواج کرده اند و جدا شده اند، تشکیل میشود. در موج سوم از خانواده هم تمرکز زدایی میشود‫.


در موج سوم شما باید انعطاف‌پذیر باشید. همیشه یاد بگیرید و توانایی های خود را توسعه دهید و به صورت مداوم برای خود فرصت ایجاد کنید. و نباید انتظار داشته باشید که دولت ها این کار را برای شما انجام دهند. موج سوم قدرت را بین افراد جامعه توزیع میکند و البته این تمدن، به جای کارگران سنتی به نخبگان فکری که توانایی ایجاد ارتباطات داشته باشند نیاز دارد. مهم نیست که کار فرد یک کار خدماتی مانند توزیع همبرگر باشد یا پژوهشگر علمی. کار در موج سوم حالت نمادین پیدا میکند و افرادی در این موج موفق خواهند بود که به صورت مدام در حال یادگیری و ارتقای دانش فکری خود باشند‫.


Download Creating a New Civilization PDF Creating a New Civilization PDF
Download Creating a New Civilization ERUB Creating a New Civilization PDF
Download Creating a New Civilization DOC Creating a New Civilization PDF
Download Creating a New Civilization TXT Creating a New Civilization PDFRead information about the author

Ebook Creating a New Civilization read Online! is an American writer and futurist, known for his works discussing the digital revolution, communications revolution, corporate revolution and technological singularity. A former associate editor of Fortune magazine, his early work focused on technology and its impact (through effects like information overload.

Accenture, the management consultancy, has dubbed him the third most influential voice among business leaders, after Bill Gates and Peter Drucker. He has also been described in the Financial Times as the "world's most famous futurologist". People's Daily classes him among the 50 foreigners that shaped modern China.
Reviews of the Creating a New Civilization


OLIVER

The best ... And the most interesting, bright, fascinating ...

EVAN

Why do I need to specify a phone number?

LACEY

Best in Books

THEODORE

I was inspired by this book!

NIAMH

There are clear drawbacks
Add a comment
Download EBOOK Creating a New Civilization by Alvin Toffler Online free

PDF: creating-a-new-civilization.pdf Creating a New Civilization PDF
ERUB: creating-a-new-civilization.epub Creating a New Civilization ERUB
DOC: creating-a-new-civilization.doc Creating a New Civilization DOC
TXT: creating-a-new-civilization.txt Creating a New Civilization TXT